Deputatul Mîndrescu desființează noua Lege a Salarizării: „o lege făcută pe genunchi! Săracii să plătească taxe, bogații să trăiască bine!”
![]()
Noua lege a salarizării unitare în sectorul public, publicată recent în transparență decizională, stârnește primele reacții dure pe scena politică. Deputatul Nicolae Mîndrescu a lansat o critică vehementă la adresa proiectului promovat de Guvern, acuzând că inițiativa adâncește inechitățile sociale în loc să le rezolve și că este redactată înCitește mai multe ->



