Loading

Ședințele de Consiliu Județean, mai nou, se țin prin județ în localitățile unde instituția a avut sau are de efectuat diferite lucrări. Așadar, dacă ședința ordinară a lunii august a fost organizată în comuna Nicolae Bălcescu, la Muzeul Memorial „Nicolae Bălcescu”, ședința din luna septembrie urmează a se desfășura laCitește mai multe ->

Distribuie

Loading

…. privind operatorul „selectat” pentru serviciul public de colectare deșeuri menajere. În data de 24 februarie 2025, Agenția pentru Protecția Mediului Vâlcea (APM), decide „emiterea autorizației integrate de mediu pentru categoria de activitate industrială pe amplasamentul Centrul de Management Integrat al Deșeurilor Roești, situat în comuna Roești, județul Vâlcea”. ÎnCitește mai multe ->

Distribuie

Loading

„Noul” operator de salubritate al municipiului Râmnicu Vâlcea activează ilegal, din 15 aprilie, pe străzile din oraș. În fiecare societate există un intrus, iar asocierea susținută de ADI Salubrizare nu a scăpat de acest fenomen. Pe adresa redacției am primit o serie de informații care ne aduc în atenție modulCitește mai multe ->

Distribuie

Loading

ADI Salubrizare a convocat în ședință Adunarea Generală, astăzi 15 iunie 2021, începând cu orele 12.00, iar pe ordinea de zi se regăsesc 6 proiecte de hotărâre printre care : – aprobarea bugetului Asociației pentru anul 2021 și al cotizațiilor membrilor ; – aprobarea remunerațiilor membrilor comisiei de cenzori ;Citește mai multe ->

Distribuie