Loading

cetățenii din Roești? Cu „bună-credință”, un adevărat război al deșeurilor se desfășoară în județul Vâlcea, iar autoritățile nu mișcă un deget, fiind suspectate de complicitate și atentat la sănătatea cetățenilor. Mai multe adrese oficiale cu tema „pericol ecologic major la Stația de Tratare și Depozitare Deșeuri Menajere Roești” au ajunsCitește mai multe ->

Distribuie

Loading

Ministrul Mediului, Mircea Fechet, pregătește o ordonanță de urgență pentru a-i obliga pe cei care au administrat depozite neconforme de deșeuri, să plătească amenzile decontate de România la UE – 600 euro/zi, pentru fiecare depozit, până la închiderea lui definitivă. Depozitul de deșeuri municipale Măldărești este pe listă! Depozitul neconformCitește mai multe ->

Distribuie

Loading

…și amintim că „Timpul de Vâlcea” a publicat n articole care vizau lipsa implicării conducerii Gărzii de Mediu Vâlcea, în sesizările publice și nu numai. Mai mult, am solicitat inclusiv demiterea lui din fruntea acestei instituții, pentru că ignoră fiecare sesizare, susținându-i de fapt pe cei care-i „promovam”. Iată, oCitește mai multe ->

Distribuie

Loading

…iar acest operator are pretenții să intre pe salubrizarea județului, în condițiile în care el nu face față orașului nostru. Dezastrul este tot mai aproape, iar în acest domeniu, incompetența conducerilor locale și județene și ea tot mai zivibilă ! Romprest este operatorul de salubrizare al municipiului Râmnicu Vâlcea, careCitește mai multe ->

Distribuie